1. KATEGORIE: PÁRTY

Co by to bylo za Erasmus, kdyby se nepařilo, až by se brečelooo. Myslim si, že Jarda Uhlíř tuhle situaci vystihnul přesně.

Chceš-li, trap se, že ti v kapse
zlaté mince nechřestí,
nemít žádné kamarády,
tomu já říkám neštěstí.

A vůbec celá ta písnička sedí jako prdel na hrnec. Je to tu trošku dražší (chacha, tohle jsem si napsala do poznámek v září, teďka se bojim otevřít účet a při placení kartou zavírám pravidelně oči), ale když si chceš najít na Erasmu kámoše, nedá se svítit. Na co stavební spoření a barák v budoucnu, když můžeš mít vyčpělý pivo hned.

Je ale fakt, že tady na chudý studenty ohledy berou a organizujou punkový akce po tomhle serióznim zaprděnym městě zadarmo.

Tak třeba Car free Sunday, to bylo fajn. To byla moje první neděle tady. Překvapivě svítilo sluníčko. V celym městě nejezdily auta, dalo se chodit po silnicích, všude hrála hudba, lidi byli v ulicích a křepčili a pili.

U zahájení školního roku, zorganizovali (ti druzí) elektro fesťák pro studenty u kanálu, zadarmo, pivo za 2 bony (ano) = 1 euro. Pivo za třicku je dobrý, i když je hnusný. To mi vyloženě zvedlo náladu, i když chcalo.

Na hlavnim náměstí Grand Place z ničeho nic vyrostla stage a zase proběhl fesťák zadarmo. A ne že by tam zpíval Petr Kolář a Helča Vondráčková, ale byli tam DJové a francouzskej rap, kterej mě dost okouzlil. Nemohly jsme najít víno, tak jsme si koupily sedmičku 11% piva. Následně jsme, bohužel, okouzlily zase my irácký chlapce. Už skoro proběhla výměna kontaktů (falešnejch, jak jinak), neumim totiž řikat ne (zvlášť milejm přičmoudlejm chlapcům z Blízkýho východu 😀 ), ale naštěstí se nám začalo chtít akutně čůrat.
Hlasová poznámka princezny Báry z toho večera: „Právě chlastáme se Stefanií pivo, který má 11 procent, takže jsme úplně na plech. A už jsme velký kámošky. Bomba.“

Co mě naprosto nadchlo, byl fesťák, kterej se jemnoval „Sounds and Lights of Unity“ k výročí 25 let od znovusjednocení Německa (logický tady v Bruselu). Bylo to v mym oblíbenym parku Cinquantenaire, kterej, uznejte sami, vypadá skvěle. Vlastně to byla asi jediná věc, která mě tady před dvěma lety, nechci říct uchvátila, protože mě tady v Bruselu neuchvátilo tehdy rozhodně nic, ani vafle, ale spíš to bylo jediný místo, u kterýho jsem si řikala, jo, něco tady v tom Bruselu maj. To jsem byla ještě malá a blbá. Zkrátka berlínský DJ´s, světelná show, videomapping, pivo a zima. Bruselská klasika. (A já ohrnovala nos, chápeš to).

Jako, máme tady i sofistikovanější večery, to je jasný, tématický. Třeba hravý večer…hry můžou mít různé podoby, od logických, přes pohybové až po velmi kontaktní…
…dále pak Beer Pong večer, kde člověk musí prokázat jistou dávkou koncentrace a sebeovládání a to všechno za pravidelného doplňování tekutin.

V neposlední řadě Halloweenský večer, kdy jde především o uctívání mrtvých nebo podroušených…

Byli jsme  třeba taky na koncertě Fritze Kalkbrennera, mýho oblíbence, ale bohužel nemůžu přispět ani historkou ani fotkou. Za to můžou organizátoři, neboť určili začátek akce na 2. hodinu ranní. Vím jenom, že jsme přišli tři a odešli dva. Mého německého kamaráda vyhodili z klubu přibližně v 1:55. A protože zaplatil 20€ za lístek, odmítl platit taxíka domu. Tudíž ještě v 6 bloumal ulicemi Bruselu…Jo a určitě hrál Sky and Sand. Jo a mám fotku. Takže jsem přispěla i historkou i fotkou 😀

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s