VÝLETY S TuryADVISOR

Protože vás už jistojistě nezajímá, co jsem v Belgii dělala (a nezajímalo vás to zřejmě ani tenkrát), berte to jako cestovatelský tipy po tomhle valonsko-vlámskym hybridovi. Jakkoli se tahle placka může zdát – dřív bych použila slovo nudná, ale kdeže loňské sněhy jsou – jaksi rozháraná, skoro až nebezpečná, je až překvapivý, jaký krásný místa na těch 30 529 km² jsou.

Vezmeme to postupně:

Pravidlo č. 1: Zabalte si s sebou deštník. Nebuďte romantičtí blázni (nebo fifleny).

Pravidlo č. 2: Pokud se můžete vyhnout letištím nebo metru, učiňte tak. Kolo taky neni nic moc, to hned ukradnou. Autobusy si jezděj, jak chtěj, ale jestli mluvíte francouzsky nebo vlámsky, tak dost pravděpodobně zjistíte, jak to s těma autobusama je 😀 Máte celkem velkou šanci vypravit se někam vlakem, protože železniční síť je v Belgii skvělá, ale nikdo už vám nezaručí, jestli nebude na nádraží nahlášená bomba. To se tam prostě tak občas stane. Můžete si taky půjčit za rozumnou cenu auto, ale radim vám, neberte si jako spolujezdce Itala.

Pravidlo č.3: Víc pravidel v kapse nemám.

Je to jednoduchý. V Belgii jsou asi 4 města a jsou velký přibližně jako Kladno nebo Humpolec. Kamkoli se rozhodnete jet, všude to trvá hodinu. Nevim, jak to ti Belgičani dělaj. Možností, kam se rychle a levně dostat z Bruselu je ale spousta, člověk ani neví, za co má ty peníze, co dostává od rodičů na chleba, utrácet dřív. Stejně se dost často stane, že je utratí v místním lokále za pivsona…

Můžete jet do PAŘÍŽE, ale varuju vás, nebude vám to tam moc slušet. A pozor, maj tam taky bomby. Na druhou stranu, když pominete nějakej ten rámus a krev, je to tam samá bageta, víno a harmonika. Zamluvte si hotel s výhledem na Eifellovku a nemusíte se ničeho bát. Dáte si víno a bagetu, pustíte na Spotify French Vibes a řeknete Bon Jour na recepci. Navíc ušetříte za metro.

Já a Louvre.

Taky LONDÝN je, co by kamenem dohodil. „Koupila“  jsem(můj oblíbenej dárek = zážitek, málokdy se skutečně uskuteční) dvě jízdenky do Londýna minulej prosinec (2015), ještě mi nevyšel čas, takže to je pořád pending request, ale je to tam prej moc hezký. Královna, princové, velký ruský kolo a tak. S bombama to tam ale taky nemaj moc vychytaný a střílej jim tam za patama. Takže do Londýna žádnej spěch. Ale jde to – je to kousek a je to za hubičku.

Zatoužíte-li po klidu, AMSTERDAM je jasná volba. Pohoda, klídek a tabáček tam taky je. Bomby tam nejsou (zatím). Nasednete do autobusu, zavřete oči a za dvě tři čtyři hoďky tam jste. Záleží na dopravní situaci. V Belgii maj asi jenom jednu silnici. Ale ona jim zas na ty 4 města stačí. Jízdenky jsou tak levný, že když si dáte večer pár belgickejch piv, koupíte si jízdenku na 5 hodin ráno ani nevíte jak. Pak se, ani nevíte jak, proberete v Amstru, ale protože tam taky prší, tak vám ani nepřijde, že jste někam odjeli. Možná tam potkáte bandu lidí, která se vám bude chtít v rámci experimentu koukat do očí. Řeknete si „je to divný“, ale vydržíte to (zčásti i proto, že vám zmrzly údy) a jdete si po svym. Strávíte klasickej den v Amstru, děláte klasický věci. Ráno se možná probudíte v levnym hostelu, kámoška v čudu a namísto ní pod váma na palandě bude ležet fakt divnej týpek v růžovejch dupačkách, kabátu a klobouku. Zpod jeho polštáře se ozve váš mobil, vy absolutně netušíte. Chlap se vzbudí, vy ho konfrontujete, on se zeptá, kde je záchod, vy mu nakecáte, že v pokoji není, chlap zdrhne, vy ukradnete zpátky svůj mobil a zdejchnete se taky. Takhle nějak by třeba mohl vypadat váš výlet do Amsterdamu, můj teda ne, ale váš třeba jo.

„Eye contact with strangers experiment“. Jedním z důvodů, proč jsme se ho zúčastnily byl fakt, že ty lidi měli deštníky.


V Amsterdamu mají skvělou drogovou politiku. Lidi tam hází drogy do koše, takže se ani nemusíte bát tam pustit svoje děti

Vyrazit můžete i do KOLÍNA k našim přátelům ze SRN. Na Vánoce se tohle město promění v království jídla a smradlavýho sýra. Ten smrádek si přivezete i domu, takže už příbuznejm nemusíte vozit nic jinýho.  V Kolíně sice nemaj bomby, ale pořádaj se tam game nights. Zahrát si tam můžete třeba na jelena. Všichni kluci stojej v kruhu okolo holky – jelena. Akorát to ještě nemaj vychytaný, zapomínaj na míč. Ale jinej kraj, jinej mrav. Třeba se to kluci naučej.


To si rozklikněte, ať znáte pravidla.

Pokračování přístě…

Advertisement

2 komentáře: „VÝLETY S TuryADVISOR

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s