PROČ PROSTĚ MILOVAT BRUSEL?

Jako jeden z argumentů, proč milovat Brusel, jsem uvedla Brusel samotnej, to dá rozum. Kategorii jsem pojmenovala „Brusel – město plné krásy“. S tim by mohla spousta lidí nesouhlasit, s mojí mamkou v čele. Moje máma, rozenej cestovatel a od přírody nadšenec, kterej se rozplývá i nad posvátnym pahýlem ve Lhotě u Rakovníka, po dvou dnech v tomhle městě prohlásila, že tam nic neni, a že už by jela domu. A to i přes to, že po dva předchozí měsíce postrádala svoji prvorozenou dceru a následnici trůnu a repetitivně mi slzela na Skypu. Ségra chodila spát v 9, jen aby už nastal další den a byla blíž k domovu. Táta s nima prostě nenastoupil do letadla se slovy, že někdo tuhle rodinu živit musí, když jí tři členové (členky) konstantně vysávaj. Kámošky taky radši nepřijely a vymlouvaly se na odevšud číhající nebezpečí násilné smrti. Otrlí kámoši přijeli, ale po prvnim (a jedinym) dni v Bruselu se domáhali návštěvy okolních měst. Ale do Amsterdamu, jóóó, to se cpali všichni. Dokonce několikrát během jednoho semestru. Jak k tomu ten chudák Brusel přijde?!

Poznámka: Možná k týhle situaci přispěl článek „Nenávidíme Brusel„, kterej jsem napsala hned na počátku tohohle dobrodružství. Tady malá ukázka:

Taky si, Báro, napiš, jak už si tu byla před dvěma lety a po půl dni si nevěděla, co tu dělat. Řekni ostatním, ať za tebou nejezděj, pokud nemusej.“

Brusel ale je hezký město. Pravděpodobně u mě teda zafungovalo Paradigma růžových brýlí čili lokální slepoty, kterou běžně trpí obyvatelé, kteří se někde cítí být doma, a tak se mi například líbí i Kladno, jeho absence zeleně, díry v komunikaci a smogový opar… To ale neznamená, že svoje pocity a dojmy nemůžu přenést na vás.

LRM_EXPORT_20180406_113119[1]No neni to nádhera?

V Bruselu sice neni tolik lákadel (jako na Kladně), jako jsou dechberoucí výhledy, malebný uličky nebo tisícilietý chrámy, je to spíš železobetonová džungle, ale i tady se najdou místa, který váma pohnou. (Minimálně, když si skočíte k Indovi přes ulici na Tikka Masala). A teďka v době, kdy jsou všichni nadržení na Eurovíkendy, nenajdete lepšího kandidáta. Jste tam za hodinu a za letenku zaplatěj letecký společnosti skoro vám. Kdyby se vám tam náhodou nelíbilo, a to zkrátka neni možný, protože vám v dalšim článku půjčim svoje růžový brejle, tak můžete vyrazit po Belgii, anebo třeba do Francie, Holandska nebo Anglie. Brusel je ideální přestupní stanice.

Jediná potíž by mohla bejt v tom, že to, že je Brusel strategickej flek si myslej i kluci z Blízkýho východu. Ti to cestování na chvíli zkomplikovali, na moment zavřeli letiště, povedlo se jim seslat Deset ran egyptských na bruselské hoteliéry a restauratéry, včetně kobylek, vředů a žab, a vehnali do ulic těžkooděnce. To všechno se ale už vzpamatovalo, a už tak nemusíte mít pocit, že jste v Call of Duty.

O tom, co vidět, co nevidět, kam jít a odkud radši rychle utíkat vám napíšu příště. V lednu jsem tam jela na líbánky, a tak vám určitě přinesu aktuální a jistě velmi objektivní pohled 😀

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s