Chcete poznat svět? Vyrazte do Bruselu

Tak a teď to vezmeme trochu vážnějc. Nikoho už nezajímá, jak jsem se měla na Erasmu a co jsem dělala, ani mě ne. Přece jenom okruh mých čtenářů už pomalu ale jistě začínají sužovat problémy s klouby, bolesti zad a zapomínání a témata se od párty a po párty stáčejí k úrokům u hypoték a hustotě dětských výkalů. A ne, na žádnej Erasmus už se rozhodně nechystají. A ani já ne.

Stal se ze mě ultimátní propagátor Bruselu, ač to tak možná po návratu nevypadalo. Bodejť, když se mě pořád někdo snažil vyhodit do povětří. Na to už jsem ale zapomněla a teď si pamatuju jenom to hezký. 😀 S velkou pravděpodobností stejně nejste takový vomáčky jako já, a tak vás strach z všudečíhající smrti neparalyzuje.

Osobně jsem vypozorovala, že Brusel je takovej nedoceněnej brácha Berlína. Myslím si, že je minimálně – promiňte za to slovo – stejně hustej. Pořád se tam něco děje (samý hustý věci) a slovo,  který ho naprosto vystihuje, je slovo DIVERZITA. Brusel neni nikdy stejnej, každej den je jinej a rozhodně neni nudnej, jak se o něm říká. Rozmanitost a odlišnost je na každym rohu. Co rohu, na jedný ulici. A i v jedný ložnici – viz můj článek Můj život s Turkem.

LRM_EXPORT_20180406_125930[1]

Může za to předevšim fakt, že v něm žije 182 zástupců všelijakejch národností. (Jen tak pro zajímavost, já jsem na prohlídce města vykřikla 14 😀 ). Brusel je nejvíc kosmopolitní město v Evropě a druhý na světě hned po Dubaji. A do Dubaje se teď všichni za těžký prachy hrnou. Chcete poznat svět? Začněte Bruselem. Lítá se tam skoro zadarmo a jste tam za hodinu. Co víc si na jaře přát?

V Bruselu se teda domluvíte asi všema jazykama, na který si vzpomenete. Na nějaký toulky po městě si s angličtinou v klidu vystačíte, pokud ale v zemi chcete žít, chce to kapku francouzštiny. Díky tomu, že jsem chodila na úřady zásadně jazykově negramotná, jsem pravděpodobně navždy vyhoštěna ze země. Něco jsem podepsala a pak někomu neotevřela a prostě…nechme to bejt. 😀

lrm_export_20180406_1304321 Cropped

Brusel je takovej Eintopf a díky tomu, je všude spousta barev a chutí. A když mluvím o barvách, nemyslím jenom barvu pláštěnky, ale především pleti. Nevěřili byste, kolik odstínů oranžový existuje! A když mluvím o chutích, tak nemyslím jenom mezinárodní kuchyně, od libanonský, přes tureckou, indickou, ukrajinskou nebo africkou, jejichž vůně se linou betonovym královstvím, ale i chutě sexuálního charakteru. Na to, že se po městě prohání metrem celkem dost jezdců poměrně konzervativní církve, i tady najdete Red Light District (for mor information send me a PM), Gay Zone nebo třeba Swingers párty (na tu jsem dostala pozvánku hned první tejden).  A co teprve místní Street Art. Ale o tom až pozdějš 😀

LRM_EXPORT_20180301_151321

Já vim, že na první pohled se Brusel nedá srovnávat s Paříží nebo Římem, ale nabízí toho stejně, dokonce možná mnohem víc, a to právě proto, že od něj moc nečekáte. Vždyť v tom městě legálně bydlej dvě národnosti, který si vůbec nerozuměj! Víte, jaká to je sranda? Maj tam krále a na stromech vysedávaj zelený papoušci, jako by se nechumelilo! Věřte mi, když jsem přijela poprvé, řekla jsem, že se nevrátim ani za zlatý prase. Nakonec jsem řekla, že za opečenou slaninku bych i jela. Z půl roku na Erasmu se stal rok. A od tý doby už jsem vyrazila třikrát jen tak na výlet. A vždycky jsem byla unešená. Jasně, trochu na tom asi má zásluhu fakt, že mi tam popetl hlavu uřvanej Ital, ale stejně, stojim si za tim.

Kde jinde najdete sadu umělejch očí, nahatýho spolucestujícího nebo růžový pytle na odpadky?


V dalším článku vám prozradim, jak si užít Brusel jako lokál, protože tak je to nejlepší. Co vidět, co nevidět, kam jít a odkud radši rychle utíkat. 😀

Advertisement

1 komentář: „Chcete poznat svět? Vyrazte do Bruselu

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s