Sex and Italians sell

 Jak známo, sex prodává. Ač označováni jako Homo Sapiens Sapiens (lidé moudří a rozumní), v lecčem jsme pořád jako ty opičky a naše primitivní část mozečku reaguje na primitivní pudy. Jednim z nich je jídlo a dobře se nahamat a druhym sex.

V poslední době ale pozoruju další fenomén – cokoli o Itálii prodává úplně stejně! Ne, že by šlo úplně na dračku osmisetstránkový Dantovo Peklo, ale jakmile se v knize objeví slovo bruschetta, rustikální vila v Toskánsku nebo Marcello s odhalenou chlupatou hrudí, už je to bestseller. To máte takhle z fleku Italské jednohubky, Jedině Neapol aneb Co mě naučila má italská tchýně o jídle a rodině nebo Italské patálie maršála Radeckého. A v telce si můžete odskočit Do Říma s láskou nebo si užít Italské prázdniny na to tata, zatímco na vás v mezičase huláká Emanuele Ridi pipitipapiti bum.

Mohlo by se zdát, že jsem si jako vypočítává zlatokopka odchytla jeden v hospodě popíjející rukama máchající zlatej důl a vzala si ho domů, abych měla o čem psát. Ale nenechte se mýlit, občas to má zlatou dvacku v kapse a úplně stejný blbosti by mě napadali i při životě s českym klukem nebo Dánem. (Otázkou ale je, jak by se prodávaly takový Dánský jednohubky. Tak nějak to ve mně evokuje smrdutou rybu. Možná můj život s Turkem by šel na odbyt. Zase bych ale neměla jistotu, že bych se dostala dál než do třetí kapitoly, aniž bych byla obviněná z puče.) Tak jako tak, byť je to stokrát ohraná písnička, na krku mám Itala, kterej se velmi poctivě stará o to, abych měla o čem psát. A jeho rodina taky. A tak píšu. 😀

Zpátky ale k mojí úvaze. Co na těch Italech obecně lidi mají? Kdy se stali vyhledávanou komoditou? A proč je tolik milujeme (a to i přes to, že nosej roztodivný kníry a nedaj dopustit na svojí mamma)? Ze zvědavosti jsem projela internet. A dávejte pozor, co jsem se dočetla:

  • Italové jsou dar ženám od Boha.“ Prostý. 😀 Jsou – cituji – „přitažlivě maskulinní, tj. tmaví, silní, citliví, okouzlující, hraví, emocionálně založení, chytří a krásní.“  – Aby ne, když jsou to potomci bohů. Podle mě tam navíc fasujou v kostelech místo svěcený vody toaletní vodu Armani nacpanou feromonama a pak už se nemusej starat.
  • Italští muži flirtují tak, jako jiní muži dýchají  – přirozeně a pravidelně.“  – Super, to mám radost. 😀
  • Jde o dědictví z dob Giacomo Casanovy.“ – Takže tyhle věci lidi děděj? Jakože stejně jako my chodíme s igelitkama naditejma řízkama, tak Italové vědí, jak maj balit prostě proto, že to maj zapsaný v genetickym kódu? To je pravděpodobnější, že maj vedle katechismu další hodinu kasanovismu.
  • Italové mají nejen sexy těla, ale i sexy mozky.“ – Zjistila jsem, že podle jednoho lokálního průzkumu si 68 % mužů bere na pláž knihu, kterou zamýšlejí podnítit konverzaci se ženou. Aha! 😀 Jo a pozor, 80 % z těchhle „čtenářů“ se vláčí s Biblí anebo právě Dantovou Božskou komedií. 😀 Možná teď uznale kýváte hlavou, jenom dodám, že to je u nich povinná četba. Božský komedii se věnujou tři roky ve škole.
  • Italští muži milují ženy – ženy všech tvarů velikostí, ras i vyznání.“  – to je podle mě výhoda jenom do tý doby, než se s jednim z nich rozhodnete žít. A řekněme si to otevřeně, to asi všichni chlapi!
  • Italové patří k 10 nejagresivněji flirtujícím zemím.“ – To je fakt. A stačí jim k tomu dvě slova: „Ciao, bella.“ Málokterá ženská neroztaje, když na ní pořád někdo pokřikuje, že je krásná. Ale zajímavý je, že můj kluk to pořvává i na svoje kámoše ve smyslu „hey dude“. 😀

Pak tam bylo ještě asi milion důvodů, proč randit s Italem, jako, že vás nakrmí, potulí, procestujete Itálii – ale víte co? To můžete stejně tak zažít s každym českym Lojzou, když si to umíte zařídit.

Podle mě je odpověď mnohem jednodušší, než se zdá a vrátim se zpátky na začátek – lidi reagujou na sex a na jídlo a Italové (stejně jako ostatní jižani) zkrátka spojujou dlabanec s trochou tý erotiky. Aby ne, když tam jejich mamky od rána do večera vyvařujou a je tam takovej hic, že se nedá jinak než pořád odkládat svršky.

Že je to osvědčenej model zjistil před 30 lety pan režisér Troška. Ten to pěkně shrnul.

Zeptala jsem se na názor své drahé polovičky a řek rovnou, že je to hovadina.

tenor

Že jsme si to ve zbytku světa vymysleli, stejně jako to, že je Ryan Gossling sexy. 😀 U nich prej zase vypukl skandál, když v televizi bez obalu řekli, že východoevropanky jsou lepší, než Italky, protože jsou víc otevřený v sexu a staraj se o sebe. Takhle o nás holkách z „východu“ totiž smýšlej zase Italové a další země „západu“. Načež jedním dechem dodal, ať si nemyslim, že se mě to netýká. Pro lidi, kterejm řekne, že se mnou chodí, jsem jednoznačně jenom holka z postsocialistický země, který se chce přiživit na vyspělejším a bohatším obyvateli Evropské unie a jako protislužbu nabízim svoje nestoudný tělo. Rozhodla jsem se neurazit a doufat, že moje tchýně a tchán toto stanovisko nesdílejí a pouze jsem se zeptala, co si o tom myslí on. Odpověděl, že je to pravda, že nosim doma pěkný tepláky… Tak nevim 😀

mapaKaždopádně něco na tom stereotypizování bude…

Abych to shrnula, některý národnosti jsou prostě srandovnější než jiný, ale s každym materiálem se dá pracovat. 😀 Snad vás to neobtěžuje, protože pár článků o italské kultuře a nátuře v kapse mám a ráda bych se o ně s váma podělila.


Ital kvituje, že z něj dělám blbce a že o nás bude taky psát na svým vlastním blogu. Případně bude parazitovat na mym.

Lucovo první sloupek: My life with Czechs

They are sexy, but I have the sexiest one. (Stojim mu za zády)

They are not so funny, but I have the funniest one of them. (Jednooký mezi slepými král :-D. Pořád lepší.)

The cuisine is so and so, but I have the best chef. But it´s not actually true, because the mother-in-law is. (Odebírám mu klávesnici)

Výstřižek


POZNÁMKA POD ČAROU: Ještě k tomu Gosslingovi. Narazila jsem na článek: Who Decided Ryan Gosling Was Hot?

Je pravda, že když se teď řekně Ryan Gossling, holkám padaj spodky. Vždyť já kvůli němu šla do Cyklokina! Dobrovolně jsem 100 minut šlapala na kole, abych slyšela dvě souvislý věty a koukala na tu tvář bez výrazu(ale sexy!). A víte co? Udělala bych to znova. 😀 Zřejmě se to ale už stalo sociologicky zkoumanym fenoménem…

Teď už fakt konec.

 

Advertisement

1 komentář: „Sex and Italians sell

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s